fbpx

Mød holdet

Videns- og erfaringsbasen bag kurset består af mere end 50 års samlet erfaring med rådgivning, træning og ledelse inden for CSR-området.

Teamet bag kurset har arbejdet med klima og bæredygtighed i alt fra startups over produktionsvirksomheder til børsnoterede og internationale koncerner, og har herudover stor ekspertise inden for netop udvikling af træningsprogrammer. Kursets form og indhold er dermed baseret på førstehåndserfaring med, hvad der skal til for at omsætte strategier til praktisk handling. 

Udover den viden og erfaring, teamet selv besidder, er kurset baseret på viden og ressourcer fra en række af de mest kompetente partnere inden for feltet. Læs mere om vores partnere her.

Vi er altid på udkig efter talenter, så hvis du synes, du vil passe godt til vores team, vil vi meget gerne høre fra dig.

Se desuden vores aktuelle stillingsopslag på sbsolutions.dk.

Katrine Svenningsen

Academy Manager & Sustainability Advisor

+45 61 67 61 58

katrine@klimakurser.dk

Rudi Elise Kragh Korsgaard

Bogholder

rudi@sbsolutions.dk

Philip E. Hartig

Student Sustainability Advisor

philip@sbsolutions.dk

Vera Løvø Giver

Head of Communications

vera@sbsolutions.dk

Rasmus Bejtrup Boss

Sustainability Advisor

Vera Løvø Giver

Senior Sustainability Advisor

christian@sbsolutions.dk

Nina Eskild Kvindal

Sustainability Advisor

+45 21 81 92 49

nina@klimakurser.dk

Anna Marie Thierry

Senior Sustainability Advisor

annamarie@klimakurser.dk

Tina Ejlskov

Senior Sustainability Advisor

tina@klimakurser.dk

Peter Mulvad Sørensen

Senior Product Manager

peter@klimakurser.dk

Shrijeeta Purkait

Sustainability Advisor

Shrijeeta@klimakurser.dk

Anthon Søgaard

Sustainability Advisor

anthon@klimakurser.dk

Jacob Bagai

Senior Communication Advisor

jacob@klimakurser.dk

Rasmus Hansen

Student Sustainability Advisor

rasmus@klimakurser.dk

Vi lever af tilfredse deltagere